A Szabadulás Trianonból elnevezésű nyomozós játék a minőségi kikapcsolódást, a csapatmunka fejlesztését segíti elő, ugyanakkor aktív, élményalapú tanulási lehetőséget biztosít a résztvevőknek.
TovábbA Trianon Múzeumban kialakítására került tárgysimogató helyiség célja az, hogy a látogatókat közvetlenül is megismertesse a korszakra leginkább jellemző eszközöket. Itt nem csak nézhetik, de kézbe is foghatják a tárgyakat, így biztosítva a maradandó élményt.
TovábbMindent tudsz a trianoni békediktátum előtti történelmi Magyarországról? Felismered a magyar költészet legszebb verseit? Mennyit ismersz vármegyéink közül? Mások egy tollvonással szétdarabolták, Te mennyi idő alatt építed újjá Nagy-Magyarországot?
TovábbMúzeumunk modern és innovatív intézmény, amely a mai, virtuális világban sok időt eltöltő fiatalságot is meg kívánja szólítani. Ezért alakítottunk ki egy modern számítógépes foglalkoztatót, ahol a diákok kipróbálhatják a saját fejlesztésű Trianon játékunkat, ami jellegét tekintve egy körökre osztott stratégia.
TovábbA diákok életkori sajátosságaihoz igazodó, igényesen összeállított, fiatalos, korszerű, tartalmas és garantáltan izgalmas múzeumpedagógiai programjainknak nyújt helyszínt és keretet az 1940 körüli éveket megidéző filmszínház autentikus nézőtéri székekkel és belső térkialakítással, ahol a látogatók korabeli filmeket, [...]
TovábbA Trianon Múzeumban berendezett elemi népiskolai osztályterem az 1930-as évek falusi iskoláinak világába kalauzolja el a látogatót. A csoportok számára szervezett múzeumpedagógiai foglalkozások során ezt a teret tesszük élővé: a múzeum munkatársa népiskolai tanítóvá, a látogatók pedig iskolásokká válnak.
Tovább